Добриня Никітіч та Змій Горинич
 

Добриня Никітіч та Змій Горинич

 

Річ у тому, що сотні билин і літописів оповідають про те, що Київ страждав від терориста Змія Горинича, який налітав на місто, бешкетував, а головне - крав стольних дівчат.

Його печерна резиденція розташовувалася в якихось Сорочинськіх горах. А окуповані території, тобто вотчина, тягнулася по рівнинах до самої Пучай-річки. Що таке Сорочинськіє гори, ніхто до цього дня зрозуміти не може. Зате неспростовний факт - що Пучай-річкою билини іменують Почайну. Вона текла з Оболоні на Поділ.
У спадок від стародавньої річки сучасна Оболонь отримала ланцюжок озер, які називаються сьогодні озерами Опечені.

В одних билинах затверджується, що Добриня Никітіч одного разу набрався хоробрості і відправився на Пучай-річку шукати Змія. Інші джерела говорять, що нікого він не шукав, а просто випив зайвого на княжому бенкету, осідлав коня і поїхав сп’яну до Почайне - купатися. А діставшись до річки, багатир упірнає, довго пливе і виходить вже на іншому березі, тобто на Оболоні.
Враховуючи силу багатирську і тривалість запливу, вийти він міг хоч у сьогоднішньої райадміністрації, хоч біля метро, а швидше за все - випірнув Добриня там, де тепер перетинаються сучасні вулиці Добринінськая і Багатирська. Ну не дарма ж вони такі названі?

Виходить, значить, багатир на берег і раптом з громом і блискавкою налітає на нього Змій Горинич. Добриня б’ється, як лев, Дракон гарчить, полум’я вивергається… А потім, якщо говорити билинною мовою, «Добринюшка… шибоне в Змію та в прокляту - і відбив у Змії дванадцять та всіх хоботів».

В результаті цієї битви Змій, що характерний, вижив. І ослаблений, покалічений, «без хоботів» уклав з багатирем джентльменський договір, присягнувшись більше київських дів не красти. Але слово він порушив. Причому по-хамському: схопив не яку-небудь селянку, а княжу дочку, яка прогулювалася мирно по київських вулицях.
Добриня розсердився і убив Горинича, а заразом повитаптивал всіх його дитинчат на запоною бережу Пучай-річки. Тим самим звільнивши назавжди і Оболонь, і весь Київ від зміїної присутності. Така ось історія. 

Неспростовнi факти.

Що таке Сорочинськіє гори, ніхто до цього дня зрозуміти не може. Зате неспростовний факт - що Пучай-річкою билини іменують річку Почайну. Вона текла з Оболоні на Поділ.
У спадок від стародавньої річки сучасна Оболонь отримала ланцюжок озер, які називаються сьогодні озерами Опечені.

А діставшись до річки, багатир упірнає, довго пливе і виходить вже на іншому березі, тобто на Оболоні. Враховуючи силу багатирську і тривалість запливу, вийти міг Добриня там, де тепер перетинаються сучасні вулиці Добринінськая і Багатирська. Ну не дарма ж вони так названі?

 

 
Почайна річка

Річка, права притока Дніпра. Назва походить від давньословянського «почайна» — вода, волога. Відома з найдавніших часів. Починалася на Оболоні, впадала у Дніпро між Поштовою площею і теперішнім Пішохідним мостом. Протікала краєм Подолу, від Дніпра була відділена піщаною косою. За часів Київської Русі правила за гавань. Саме в Почайні, поблизу її впадіння у Дніпро, у 988 було здійснено історичне Хрещення Русі. На честь цих подій у 18021808 роках над Хрещатицьким джерелом було збудовано пам`ятник Хрещенню Русі. У 1712 з`єднана з Дніпром спеціально проритим каналом. У 19 столітті після перепрямування основної течії Дніпра до правого берега в районі Подолу, роздільна коса була розмита і Почайну поглинув Дніпро. На місці верхньої течії Почайни лишився ланцюг озер на Оболоні. На Подолі існує вулиця Почайнинська.

http://al-oldcity.blogspot.com/2009/07/blog-post_5327.html

 

Нічого не скажеш: повезло Оболоні, так повезло. Багато районів і навіть міста вимушенi придумувати, висмоктувати з пальця легенди, щоб якось виділитися на загальному фоні, а тут на тобі - власний Дракон.Обновлен 03 июн 2013. Создан 23 мая 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Проект реализован при технической поддержке www.melitta.com.ua, ______________________________________________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________ ___ счетчик посещений